Prosinec 2008

Vánoční video

25. prosince 2008 v 0:24 | #Sh |  Vánoce
Vánoce nejsou svátkem jen těch dvou hříšníků ... Je to svátek nás všech, není to o tom se jednou v roce chovat mile, rozdávat si dárky a úsměvy, vánoce by měly být pro všechny lidi motivací k malému zamyšlení o skutečných hodnotách, které tak nějak ztrácíme ve víru dnešního uspěchaného života.
Našla jsem jednu nostalgickou vánoční píseň od Janka Ledeckého, nedalo mi to a vytvořila jsem k ní malé obrázkové video. Kdo má plné uši koled, možná nepohrdne a zaposlouchá se. Krásný zbytek vánoční noci.... přeje jeden z těch dvou hříšníků

Vanilkové rohlíčky

16. prosince 2008 v 9:52 | #Sh |  Recepty a tipy

Vanilkové rohlíčky I.

Jednička mezi vánočním cukrovím, která vám provoní byt, jsou vanilkové rohlíčky.

Jednoduché vanilkové rohlíčkyfoto: Profimedia.czCo jsou pro nás vánoce?

14. prosince 2008 v 12:35 | #Sh |  Vánoce
.... slavíme je, máme je rádi, těšíme se na ně.
Každý rok podstupujeme stejné starosti i radosti s nimi spojenými. Někoho ponechávají v klidu, někdo podléhá stresu z nedostatku času... Ponejvíce tento stres zřejmě postihuje nás ženy.
Pro mě vánoce znamenají neodmyslitelné roční kouzlo.... Už jako malá holka jsem pociťovala takové to malé hřejivé vzrušení a úctu k jakémusi imaginárnímu lidskému dobru, lásce...nazvěte to jak chcete, vyjde Vám z toho krásný hřejivý pocit někde uvnitř Vás. Ten pocit se umocňuje vůní jehličí, vánočního cukroví, purpury a také pohledem ven na první vločky sněhu.
Pravda, jak jde čas a světové info nás bombarduje problematikou globálního oteplování, je těch vloček nějak čím dál míň, ale o to jsou pro nás vzácnější....
Mám jedno přání, jedno jediné.... a možná není jen mým přáním : hrozně moc bych si přála, aby tyto vánoce pohladily vločky svým bílým kabátkem. Říká se, že když si něco opravdu moc přejeme, s obrovskou sílou mysli o to usilujeme, že se to vyplní.....

Tak možná, navzdory předpovědím počasí....Výzdoba made in Shelmí drápky


Kokosové pusinky (kokosky)

13. prosince 2008 v 11:03 | #Sh |  Recepty a tipy

Kokosové pusinky (kokosky) I.

Suroviny:
3 bílky, 21 dkg cukru krupice, 3 lžíce jemné strouhanky, 12,5 dkg kokosu
Bílky s cukrem vložíme do hrnce a ve vodní lázni šleháme. Jakmile máme sníh ušlehaný (drží tvar), hrnec vyjmeme z vodní lázně a postupně zamícháme kokos a strouhanku. Kokosovou hmotou naplníme pytlík a stříkáme na plech vyložený pečícím papírem pusinky. Troubu vyhřejeme na 200 °C, vložíme plech, ztlumíme na 150 °C. Když se nám pusinky nafouknou, tak dosušíme při 100 °C. Kokosky necháme na papíře vychladnout a pak jdou krásně sundat.

Vánoční koledy

12. prosince 2008 v 12:25 | #Sh |  Vánoce

Slyšte, slyšte pastuškové


Narodil se Kristus PánNesem Vám novinyPůjdem spolu do Betléma
Štědrý večer nastalJak jsi krásné neviňátkoPásli ovce valaši
Hej, Vánoce, dlouhý noce
Vánoční melodie

11. prosince 2008 v 23:16 | #Sh |  Vánoce

Happy Christmas (War Is Over)

Celin DionHappy Christmas (War Is Over)

John Lennon

Merry Christmas Everyone
Tichá noc
Zima, zima, zima
Petr Kotvald -

Vánoce hrajou gloriaOriginal Jingle Bells
Christmas songs - White Christmas Lyrics

Shania TwainMariah Carey - All I Want For Christmas Is You (Johnny Depp)


Opilé švestky

9. prosince 2008 v 16:21 | #Sh |  Recepty a tipy
Miluju višně v čokoládě. Jeden opravdový bonbon tohoto druhu, který přivedl na svět belgický mistr chocolatiére, mi dovolí na chvíli zapomenout na cokoli.


Vánoční cukroví-oblíbené

9. prosince 2008 v 16:10 | #Sh |  Recepty a tipy

Jemné stříkané tyčinky


Na těsto:
180 g Hery
100 g moučkového cukru
1 sáček vanilkového cukru
1 žloutek
200 g polohrubé mouky
Na ozdobení:
čokoládová poleva

Advent

9. prosince 2008 v 15:39 | #Sh |  Vánoce
Advent je obdobím příprav na vánoční svátky. V dřívějších dobách to bylo postní období, ovšem s výjimkou sobot a nedělí, které postní nebyly.

Datum letošních adventních nedělí

Dnes je dlouhý čtyři týdny, letos připadá první adventní neděle na 30.11., pokračuje druhou adventní nedělí 7.12., třetí adventní neděle bude 14.12. a poslední 21.12. Advent je časově pohyblivé období, jelikož poslední čtvrtá adventní neděle musí být vždy před 25. prosincem, což je Hod boží vánoční - nejdůležitější vánoční svátek. Dříve však nebylo adventní období dlouhé jen čtyři týdny, ale celých osm. Advent začínal 11.11. na sv. Martina a končil na Tři krále - tedy 6.1.

Z historie adventu do současnosti

Počátek adventu se datuje někdy v průběhu 4.století ve Španělsku. Postupem času se ustálil zvyk 4 adventních týdnů. Toto období je časem příprav očekávání. V současnosti však změnil svůj původní význam na období horečných příprav na Vánoce v podobě generálních úklidů domácnosti a nákupního šílenství. Rozhodně již není, tedy pro většinu lidí, obdobím klidu a rozjímání. V dnešní podobě je advent dobou, kdy se lidé předhánějí v hezčí výzdobě oken či bytu, ve více druzích cukroví, v množství nakoupených vánočních dárků. Ovšem těšení se na kouzlo Vánoc zůstává, a snad i zůstane, naprosté většině z nás. Někdo se na Vánoce chystá puntičkářským úklidem, jiný si pečlivě vytváří výzdobu, jeden chystá velké množství výtečného a nádherného cukroví výtečné chuti, druhý zase myslí nejvíce na to, čím milým překvapí pod stromečkem své blízké.

Adventní věnec

Do období adventu již zhruba 150 let připadá i výroba adventního věnce zdobeného svíčkami.
Prvním adventním věncem by si málokdo z nás byl ochoten ozdobit svůj domov, do současné podoby měl velmi daleko, původní adventní věnec nebyl ani ze slaměného korpusu, ani z větviček, bylo to dřevěné kolo od vozu. Tento dřevěný kruh byl poprvé zavěšen v Německu roku 1839, který zdobilo 19 malých červených svící a 4 velké bílé. Zapalovaly se jedna po druhé od počátku adventu do Vánoc. V roce 1851 byly poprvé na výzdobu použity větvičky. Jedlové větvičky byly také první, které se ovazovaly kolem korpusu věnce. Ten už byl zdoben jen čtyřmi svícemi, třemi fialovými a jednou růžovou. Ta se zapalovala třetí adventní neděli. Tvar věnce (tedy kruh) je symbolem věčnosti a nekonečné cesty slunce. Obvazoval se zlatými stuhami. Tradiční barva zdobící adventní věnec je červená a zelená.

Rok 2012 - konec pro lidstvo?

4. prosince 2008 v 23:07 | #Sh |  Apokalypsy
V průběhu dějin lidstva se objevilo nesčetně prorockých zpráv o konci světa. V každém takovém případě se lidé upnuli k nějakému datu a očekávali nejhrůznější pohromy, které měly zpustošit Zemi. Nejinak tomu bylo i v případě posledního většího proroctví směrovaného k 11. srpnu 1999. Mnoho lidí tehdy očekávalo na podkladě Nostradamova slavného prorockého čtyřverší X/72 konec světa. Proroctví, které hlásalo, že toho roku přijde velký Král Strachu, bylo spojováno se zatměním slunce, které nastalo právě 11. srpna. Modré planetě i jejím obyvatelům se toho dne nic nestalo. Nepřišel ani konec světa spojený s příchodem roku 2000. Lidé přesto i nadále zánik očekávají.

...možná šílenství, možná budoucnost, možná dotek neznáma z lehkých kapek slz

2. prosince 2008 v 22:40 | #Sh |  Pár slov o lidech

Krok do budoucnosti

......aneb nejasný sen o konci světa
... ticho. Jak jednoduché slovo, ale kolik podob může mít. Když mluvíme o tichu, máme na mysli bezzvučnost
v prostoru, kdy nikdo nemluví, nikdo nezpívá, nikdo nešeptá, nic nehraje, nic neševelí..... Přesto mohou být tyto zvuky kdesi v pozadí, ale protože jejich síla je na hranici slyšitelnosti, mluvíme stále o tichu.


Vánoce, vánoce....

2. prosince 2008 v 16:42 | #Sh |  Recepty a tipy
Několik osvědčených a vyzkoušených receptů na základní těsta:

Lekce stolního tenisu

1. prosince 2008 v 16:25 | #Sh |  Stolní tenis

Serving Secrets Revealed Preview