Červen 2009

Petřínská rozhledna

29. června 2009 v 23:51 | #Sh |  Výlety a výstavy
Psal se rok 1889, když se 363 členů Klubu českých turistů vypravilo na Světovou výstavu v Paříži. Paříž pro ně byla nezapomenutelným zážitkem a největší dojem na ně samozřejmě učinila Eiffelova věž. Možná to byl na počátku vtip nebo probuzená hrdost národní, ale ještě při cestě domů se ve vlaku smluvili, že Praze dají pocítit stejnou závrať, kterou zažili sami. Sen českých turistů byl na světě.

Karlštejn

20. června 2009 v 13:38 | #Sh |  Výlety a výstavy
Karlštejn je jako víno. Léta mu nic neubrala na kráse, ba právě naopak. Vyzrál v majestátnou kulturní památku, která ve svých zdech každý rok vítá statisíce návštěvníků. S jeho barvitou historií je spjato mnoho jmen, titulů, věcí
a názvů. Majestátný hrad se tyčí nad třpytivou hladinou Berounky jako němý svědek té nejkrásnější historie,
co kdy české země potkala. Karlštejn nechal postavit Karel IV.český král a římský císař jako klenotnici.

"Pohádka" o mužské duši, aneb jaké ženy muži chtějí

16. června 2009 v 23:53 | #Sh |  Pár slov o lidech
Nikdy jsem nebyla feministka, spíš naopak. Tak nějak nenápadně, zlehka a trošku skrytě jsem nadržovala spíš silnějšímu pohlaví. V komunikaci, ve sportu, v práci. Nikoliv ale nadržovala ve smyslu zvýhodňování, ale prostě jsem s nimi mluvila, sportovala a pracovala raději, než se ženami. Bez sexualního podtextu, bez toho, abych v nich při každém pohledu viděla pouhé samce. Důvod je prostý. Jejich logika chování, přímočarost a nadšení pro své záliby, zejména pro sport, mi byly a jsou mnohem bližší než lelkování v dámském kolektivu a propírání všemožných i nemožných témat.