Duben 2010

Žádost o ruku

28. dubna 2010 v 17:39 | #Sh |  Vtipná fota
Jak velmi se nám zvířátka podobají...
ON žádá o ruku JI.
No řekněte, která by odolala
zadost o ruku
".... miláčku, vezmeš si mě?...."

9x o víře

24. dubna 2010 v 22:15 | #Sh |  Pár slov o lidech
Víra... podstatné jméno, z něhož je odvozeno sloveso "věřit", nebo je to možná naopak. Jazykovědné kořeny naší minulosti by to jistě definovaly přesně. Přiznám se, nejsem zrovna studijní typ, takže spíš si myslím, že lidé mnohem více používají "věřím", než "víra". Ať tak či onak, každý víme, nebo intuitivně cítíme, co to slovo znamená. Pro každého může mít ale jinou podobu, záleží na našem bytostním založení, prostě na tom, jaké je naše vnitřní "Já"....

K roku 2012

19. dubna 2010 v 0:25 | #Sh |  Apokalypsy
dostala jsem se k velmi zajímavému článku o možných změnách roku 2012 a důvodech, proč tyto změny nastanou právě v tento rok. Po jeho přečtení si možná pomyslíte, to co já : "sakra, co když je to pravda" a shoda prapodivných náhod zamává "Sbohem a šáteček" našemu současnému světu...

Odkaz na článek:


Zdraví - nejcenější poklad

11. dubna 2010 v 21:40 | #Sh |  Pár slov o lidech
Ve zdravém těle zdravý duch. Tuto větu jsme slýchali snad odmalička. Moudří tohoto světa však vědí, že tato věta funguje i obráceně. A možná právě v této obrácené podobě je mnohem víc pravdivější.


Spartacus: Blood and Sand

7. dubna 2010 v 22:29 | #Sh |  Filmy
Jedinečný...
Se vším všudy, z každého úhlu pohledu. Seriál Spartacus mě okamžitě uchvátil, ač bojové filmy nepatří k mým oblíbeným, tak Spartacus je mnohem víc. Je to směs dobrodružství, romantiky, oslavy mužské drsné chrabrosti, erotiky s jemným nádechem porna s hustou omáčkou ukázky intrikářského umění starověkého Říma, to vše promíchané se špetkou komiksového nádechu a notnou dávkou často zpomalených krvavých scén, jaké jen tak někde neuvidíte. A jako bonus navíc je přehlídka mužných těl, nad kterým zaplesá nejedno dámské očko. 
sp19

Vánoce?????

5. dubna 2010 v 1:28 | #Sh
Vánoce????
Neměly by spíše tématem týdne být velikonoce???? Tak trošku mi to připadá, jako by se hlavní scénarista blogu.cz vyspal s mírným oknem (studující jistě tento termín důvěrně znají) a místo kraslic viděl vánoční ozdoby. Což o to, leckde v oknech chuděry zůstaly viset od vánoc.... Možná si někteří lidé říkají "svátky jako svátky"
vanocni hvezda

Egypt - Dahab, hotel Sea Sun : 22.-29.3.2010

2. dubna 2010 v 0:00 | #Sh |  Dovolená
Dlouho očekávaná dovolená v Dahabu. Předcházel jí 2x Sharm (Mexicana, Dive In) a následně Taba (Wekala Three El Corners)A konečně Dahab a s ním tak trochu smíšené pocity....

Dahab není turisticky frekventované místo, to uvítají zejména ti, kteří si chtějí od civilizace odpočinout (můj případ). Na plážích si rozhodně nebudete připadat jako sardinky, což bývá dost častý problém v Sharmu a Hurghadě. Dahab je oblíbené místo pro ty, kteří chtějí trávit svou dovolenou aktivně a objevovat kouzla podmořského světa. A věru, že je co objevovat. V Dahabu je korálový útes právě díky menší turistické frekvenci ještě relativně málo poškozený a už první nakouknutí pod hladinu Vás vtáhne do téměř pohádkového světa barev a různorodosti živočichů i prostředí.
Hotel Sea Sun je umístěn asi 5km od vesnice Dahab a 94km od Sharmského letiště, odkud jsme do hotelu jeli busem. Poměrně upravená silnice celkem značně kontrastovala s okolím, které tvořila pustina a skály. A nepřeberné množství odpadků a nezřídka i mršin zvířat (velbloudi, kozy... )