Filmy

Prometheus, aneb tleskám, mistře Scotte

10. června 2012 v 17:01 | #Sh
Prometheus: viděla jsem a pochopila jsem.... že to byl unikátní zážitek nejen proto, že se uskutečnil v imaxu a 3D, ale hlavně proto, že to bylo mistrovské dílo.
Tímto hodnocením mohu za posledních 10 let označit pouze dva filmy a dva režiséry: Avatar a Prometheus a Camerona a Scotta. Tudíž nechápu rozpaky některých recenzentů na filmových webech.
Ať si kdo chce, co chce říká, Prométheus, co do zpracování, hereckého obsazení, triků a dramatičnosti splnil a vlastně i předčil očekávání v archaické návaznosti na Vetřelce.

Kdo se díval pozorně, nemohl si nevšimnout propracovaných detailů více či méně se dotýkajících původního zpracování Scottova Vetřelce. Docela by mě zajímalo, zda po vytvoření Vetřelce nelechtala Scotta někde v podvědomí touha se k tomuto tématu v blízké či vzdálené budoucnosti vrátit.

Stejně jako tajně doufám, že tak za dva až pět let si tento zážitek "zopakuji" v podání Promethea 2. A že nebyly zodpovězeny všechny otázky kolem Vetřelčí ságy, mě vážně netrápí. To zásadní jsem se dozvěděla a nezbývá, než Vám ostatním popřát stejně úžasnou podívanou, jakou jsem měla já.

Pzn: Jste-li v Praze, či blízkém okolí, nenechte si ujít tuto podívanou v imaxu v 3D, fakt to stojí za to.

Mr.Nobody

5. září 2010 v 11:51 | #Sh
Viděli jste? Neviděli?
Pokud ne, pak jste o něco velmi hodnotného přišli. Vlastně ne, ještě to můžete napravit.
Tento film totiž stojí nejen za jedno zkouknutí. Pokud jste jen trošku náročnější a přemýšliví diváci, tak budete každou minutu tohoto filmového díla vnímat jako malou perlu. Budete mít pocit, že se Vám prostřednictvím, na první pohled sci-fi příběhu, snaží tvůrci společně s hlavním hrdinou něco vyjímečného sdělit a do Vašich myšlenek tak vloží spoustu otázek...

Spartacus: Blood and Sand

7. dubna 2010 v 22:29 | #Sh
Jedinečný...
Se vším všudy, z každého úhlu pohledu. Seriál Spartacus mě okamžitě uchvátil, ač bojové filmy nepatří k mým oblíbeným, tak Spartacus je mnohem víc. Je to směs dobrodružství, romantiky, oslavy mužské drsné chrabrosti, erotiky s jemným nádechem porna s hustou omáčkou ukázky intrikářského umění starověkého Říma, to vše promíchané se špetkou komiksového nádechu a notnou dávkou často zpomalených krvavých scén, jaké jen tak někde neuvidíte. A jako bonus navíc je přehlídka mužných těl, nad kterým zaplesá nejedno dámské očko. 
sp19

Filmové osobnosti I.-Sigourney Weaver

15. února 2010 v 23:21 | #Sh

Proč nás některé herecké osobnosti osloví a jiné ne, nebo dokonce

v nás vzbudí sympatie? Možná, že každá taková osobnost odráží i náš postoj ke světu, k odpovědnosti ke svým snům a touhám, k lidem

a k životu. Nikdy jsem neměla herecké vzory, přesto svět filmu pro mne představuje pár vybraných osobností, před kterými díky jejich skvěle odvedené práci, smekám.

Avatar

25. prosince 2009 v 13:17 | #Sh
Avatar v 3D....
Kdo ho neviděl, neuvěří, jaká kouzelná podívaná to je.
James Cameron to pochopil. Pochopil, jak přimět diváka, aby zatoužil usadit se před filmovým plátnem a sledoval jeho svět plný kouzel a mimořádnych filmových triků.

Alien: fotky a gify

4. října 2009 v 21:23 | #Sh

Vetřelec/Alien

Horor/Sci-fi/Akční
Velká Britanie, 1979, 117min
Režie: Ridley Scott
Hrají: Sigourney Weaver, Tom Skerritt, Veronica Cartwright, Harry Dean Stanton,
John Hurt, Ian Holm, Yaphet Kotto

Film Vetřelec je prvním filmem jedné z nejpopulárnějších ság v historii science fiction. Představuje nám Sigourney Weaver jako Ripleyovou, ženu ocelových nervů, předurčenou k boji proti nepřekonatelné bytosti z vesmíru. Hrůza a děs začnou ve chvíli, kdy posádka vesmírné lodi zachytí signál přicházející z pusté planety a objeví životní formu, která je dokonale vyvinuta k vyhlazení lidského rodu. Všichni členové posádky jsou zlikvidáni, až zůstane jen samotná Ripleyová. Jen ona může dovést příběh k výbušnému závěru, který dokonale připraví půdu pro fanatstické pokračování pod názvem "Vetřelci".

Music and Lyrics

22. srpna 2009 v 2:24 | #Sh
Malé, hebké pohlazení na duši s jemnými střípky neoprýskaného humoru, který Vás zahřeje v přesně vypočítaných momentech nenásilně a nenápadně. Příběh o lásce s dobrým koncem, klasický, prozaický a přece něčím jiný....

Vetřelec 5 !!!

8. srpna 2009 v 13:44 | #Sh

A je to tu: konečně další skvělé sousto pro milovníky této klasické ságy sci-fi hrilleru.

Vetřelec zaútočí popáté. Ale z minulosti

Gamer

26. července 2009 v 13:07 | #Sh
A máme tu další veleakční filmek, z dílny tvůrců "Zastav a nepřežiješ", s mým oblíbencem Gerardem Butlerem (300, PS: Miluji Tě, Dracula 2000). Je to sci-fi thriller z blízké budoucnosti-ze světa, který někteří z nás důvěrně znají
a kterému začíná propadat nejen omladina dnešní populace.

Knowing

1. července 2009 v 22:19 | #Sh
Užasný filmek, z kterého jde až mráz po zádech. Vtáhne Vás do děje tak, že od něj nebudete moci odejít. Přesně vyměřená míra pro napětí, tajemno a ... snad něco na způsob "jiného" náhledu na počátek lidstva.

Vetřelec : Jak to všechno začalo

17. listopadu 2008 v 21:07 | #Sh

Vznik

2001, Dark Star, Texaský masakr motorovovou pilou a Hvězdné války. Tyto čtyři filmy přímo či nepřímo ovlivnily vznik této sci-fi legendy. Na začátku byl nápad Dana O´Bannona na levný horor, na konci potom vytříbený vizuální styl Ridleyho Scotta.

Můj první Vetřelec

31. října 2008 v 23:49 | #Sh

Prostě mám pro tento film a jeho odvozeniny slabost. Když jsem viděla poprvé Vetřelce v letním kině, emoce ve mně rozpoutaly neskutečný kolotoč.

Filmy na listopad 2008

30. října 2008 v 21:38 | #ShCesta do středu Země (Journey to the Center of the Earth)
Motto: Stejná planeta, jiný svět...
Akční/dobrodružný/pohádka/rodinný/sci-fi/thriller

Tropická bouře (Tropic Thunder)
Akční/dobrodružný/komedie, USA/Německo

Zapomenutý ostrov (Nim's Island)
Motto: Staň se hrdinou vlastního příběhu.
Dobrodružný/komedie/rodinný
Moc hezký filmek, kouzelná příroda, kouzelný Gerard Butler i herecky výkonná Jodie Foster. Dobrodružství, krásy exotického ostrova, dojemně nádherný vztah mezi otcem a dcerou, moře fantazie si nezadá s tím reálným a místama jsem i nadskakovala smíchy. Jsou tam docela vtipné momenty, jako třeba katapultovaní ještěři a jiná milá zvířátka přistávající na hlavách nechtěných turistů.

Zrcadla (Mirrors)
Motto: Zlo existuje... na druhé straně
Horor
A to tedy fakt zatraceně hustý horor. Měla jsem z něj tak trochu smíšené pocity, dějově tak nějak strohý, za to lekavými momenty se to v něm jen hemžilo. Na můj vkus až moc. Když mám uprostřed filmu nutkání se na film ani nedokoukat, tak s tím filmem něco není v pořádku. Prostě film jen o strachu a je-li ho přespříliš, pak nudí.
 
 

Reklama